dr hab. Marek Salamonowicz, prof uczelni

Studia magisterskie na kierunku prawo ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2004 r. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał w 2009 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na podstawie dysertacji “Licencje patentowe I know-how na tle zakazu porozumień antykonkurencyjnych”. Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa uzyskał w roku 2019 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy „Treść i charakter prawny umowy o prace badawczo-rozwojowe”.

Jest autorem ponad 80 publikacji naukowych przede wszystkim z prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego, w szczególności prawa zobowiązań, prawa handlowego i prawa konkurencji. Jego dorobek obejmuje trzy monografie oraz szereg artykułów w renomowanych czasopismach prawniczych, takich jak: Przegląd Prawa Handlowego, Monitor Prawniczy, Radca Prawny, Studia Prawno-Ustrojowe, Studia Prawno-Ekonomiczne, Glosa. Przegląd Prawa Gospodarczego, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prace z ochrony własności intelektualnej, Europejski Przegląd Sądowy, European Journal of Public Matters, Przegląd Podatkowy, Studia Iuridica Lubliniensa, Ius Novum, Gdańskie Studia Prawnicze, Civitas Et Lex.

Kierował projektem naukowym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki w wyniku konkursu SONATA 4. Występował w roli recenzenta w postepowaniach habilitacyjnych i doktorskich.

W latach 2004-2023 pracował w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a w latach 2009-2012 w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Pozostałe informacje: