dr hab. Justyna Karaźniewicz, prof. uczelni

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. Studia magisterskie na kierunku prawo ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień doktora nauk prawnych (specjalność prawo karne) uzyskała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, broniąc rozprawę „Bankowe oszustwo kredytowe – aspekty normatywne, kryminologiczne i politycznokryminalne”.

Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych, w dyscyplinie prawo uzyskała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy „Instytucja sygnalizacji w polskim procesie karnym”.

Jest autorem ponad 110 publikacji naukowych, przede wszystkim z zakresu postępowania karnego, w tym artykułów w renomowanych czasopismach prawniczych, takich jak m.in. „Państwo i Prawo”, „Prokuratura i Prawo”, „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”, „Przegląd Sejmowy”, „Przegląd Policyjny”, „Studia Prawnoustrojowe”. Uczestniczyła w blisko 70 konferencjach naukowych (także międzynarodowych), 4 zagranicznych stażach dydaktycznych i zagranicznym stażu naukowym. Współpracuje także jako recenzent z wydawnictwami i czasopismami naukowymi.

Za swoją działalność naukową i organizacyjną była kilkukrotnie nagradzana przez Rektora UWM w Olsztynie, a także Brązowym Medalem Prezydenta RP za Długoletnią Służbę. Wypromowała 2 doktorów prawa, jest promotorem w kolejnych 4 przewodach doktorskich, występowała także w roli recenzenta i członka komisji doktorskich i habilitacyjnych. Wypromowała blisko 80 licencjatów i 130 magistrów. Wiele lat związana była z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie pełniła także funkcję Prodziekana ds. Dydaktyki Wydziału Prawa i Administracji; a także z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Pozostałe informacje: