dr hab. Sławomir Kamosiński, prof. uczelni

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią. Absolwent historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii otrzymał na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu broniąc rozprawę pt. „Przemiany w strukturze przemysłu wielkopolskiego w dwudziestoleciu międzywojennym”, a stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii uzyskał na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy pt. „Mikroekonomiczny obraz przemysłu Polski Ludowej w latach 1950-1989 na przykładzie regionu kujawsko-pomorskiego”.

Jest autorem około 150 prac naukowych z zakresu historii gospodarczej, transformacji własnościowej w polskiej gospodarce po 1989 r., funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce, marketingu terytorialnego oraz kreowania marek.

Publikował między innymi w czasopismach „Marketing i Rynek”, „Optimum. Economic Studies”, „Annales. Ethics in Economic Life”, „Studia Historiae Oeconomice”. Wypromował jednego doktora, jest autorem kilku recenzji w przewodach doktorskich na różnych uniwersytetach. Jest członkiem Zarządu Krajowego Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej.

Pozostałe informacje: