dr hab. Anna Koziczak, prof. uczelni

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Studia magisterskie na kierunku prawo ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako pracownik tego Uniwersytetu uzyskała na nim także stopień doktora nauk prawnych - na podstawie rozprawy pt. „System monodaktyloskopii” oraz stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa - na podstawie oceny dorobku naukowego oraz rozprawy „Metody pomiarowe w badaniach pismoznawczych”.

Ukończyła aplikację sądową i aplikację radcowską. Jest ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz stałym biegłym sądowym z zakresu badań dokumentów i daktyloskopii przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

Autorka ok. 130 publikacji naukowych, głównie z zakresu kryminalistyki, w tym dwóch monografii oraz artykułów i recenzji w takich czasopismach jak „Trames”, „Problemy Kryminalistyki”, "Palestra". Uczestniczka wielu konferencji naukowych w kraju i za granicą. Kilkakrotnie nagradzana przez Rektorów UAM i UKW za działalność naukową i organizacyjną.

Wypromowała jednego doktora prawa i kilkakrotnie występowała na różnych uczelniach w roli recenzenta, zarówno w przewodach doktorskich, jak i w przewodach habilitacyjnych.  Wypromowała także ok. 1000 magistrów i licencjatów. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pracuje od 2002 r..

Przez wiele lat była dyrektorem Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania, a w latach 2009-2016 dziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych naszego Uniwersytetu.

Pozostałe informacje: