dr Anna Maria Hernacka-Janikowska

Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Studia magisterskie na kierunku administracja o specjalności bezpieczeństwo publiczne ukończyła w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z zakresu służby zagranicznej i międzynarodowej.

Stopień doktora nauk społecznych w zakresie nauk o polityce i administracji uzyskała w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy broniąc rozprawę pt. ,,Przestępczość zorganizowana jako zjawisko zagrażające bezpieczeństwu państwa. Studium polityczno-prawne”.

Jest autorką artykułów naukowych publikowanych w czasopismach punktowanych m.in. ,,Studiach Prawnoustrojowych” oraz ,,Humanities and Social Sciences”, jak również w pracach pod redakcją.

Brała udział w licznych warsztatach i szkoleniach z zakresu różnych stylów uczenia się i nauczania, innowacyjnych metod kształcenia na poziomie dydaktycznym oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w dydaktyce. Doświadczenie dydaktyczne zdobywała prowadząc zajęcia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a nadto w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu oraz w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Pozostałe informacje: