dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. uczelni

Prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ds. finansów i organizacji, kierownik Katedry Administracji.

Autor i współautor ponad 60 opracowań książkowych z zakresu prawa ochrony środowiska oraz prawa samorządu terytorialnego m.in. „Prawo ochrony klimatu Wspólnoty Europejskiej” Bydgoszcz - Włocławek 2004, „Pozwolenie zintegrowane” Włocławek - Toruń 2004, „Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji” Włocławek 2005, „Komentarz do ustawy o substancjach i preparatach chemicznych” Włocławek 2005, „Ustrój samorządu terytorialnego” Toruń 2013, „Prawo ochrony środowiska. Komentarz”, Warszawa 2013, „Prawo wodne. Komentarz”, Warszawa 2013.

Ponadto autor ponad 200 artykułów naukowych oraz szeregu ekspertyz prawnych poświęconych problematyce prawa ochrony środowiska, w tym ekspertyz dla Sejmu, Senatu, Komisji Europejskiej, współautor dla Ministerstwa Środowiska projektu ustawy o międzynarodowym obrocie odpadami. Wspólnik kancelarii Jendrośka, Jerzmański, Bar i Wspólnicy. Prawo gospodarcze i ochrony środowiska sp. z o.o. Członek Centrum Prawa Ekologicznego oraz Towarzystwa Naukowego Prawa Ochrony Środowiska.

Pozostałe informacje: