dr hab. Radosław Krajewski, prof. uczelni

Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rypinie. Studia magisterskie na kierunku prawo ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II broniąc rozprawę „Prawna ochrona życia człowieka w prawie polskim i prawie kanonicznym. Studium porównawcze nad zagadnieniami kontrowersyjnymi”.

Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa - prawa karnego uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy „Prawa i obowiązki seksualne małżonków. Studium prawne nad normą i patologią zachowań”. Ukończył aplikację prokuratorską.

Jest autorem blisko 200 publikacji naukowych przede wszystkim z prawa karnego materialnego, w tym kilkunastu książek, artykułów w renomowanych czasopismach prawniczych, takich jak m.in. „Palestra”, „Prokuratura i Prawo”, „Przegląd Sądowy”, „Studia Prawnoustrojowe”, „Ius Novum”.

Za swoją działalność naukową był wielokrotnie nagradzany przez Rektorów naszej Uczelni. Wypromował kilku doktorów prawa i ponad dwadzieścia razy występował w roli recenzenta w przewodach doktorskich na wielu uniwersytetach. Wypromował także ponad 1000 magistrów i licencjatów. Wiele lat związany był ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku, a pracę w szkolnictwie wyższym zaczynał w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Związany z naszym Uniwersytetem od 2006 r. W latach 2016-2019 był dziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, w latach 2019-2022 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Prawa i Ekonomii, a od 2022 r. jest dziekanem Wydziału Prawa i Ekonomii.

Pozostałe informacje: