Artykuł naukowy mgra Miłosza Chruściela w "Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska"

W nr 2/2023 Czasopisma Naukowego "Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska" wydawanego przez Uniwersytet Śląski, ISSN 2451-3431 ukazał się artykuł naukowy pt. "Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jako instrument prawa zapewniający energooszczędność budynków – analiza zmian w prawie polskim", którego autorem jest mgr Miłosz Chruściel z Katedry Prawa Administracyjnego.

Artykuł zawiera ocenę poziomu implementacji przepisów prawa Unii Europejskiej do polskiego systemu prawnego w zakresie funkcjonowania świadectwa charakterystyki energetycznej budynków. Celem artykułu była przeglądowa analiza rozwiązań w prawie polskim dotyczących wymogu posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku lub jego części. Konieczne było więc zastosowanie mieszanego podejścia badawczego, czyli posłużenie się zarówno metodą historycznoprawną, by przedstawić normy unijne i ich implementację do prawa polskiego z 2014 r., jak i metodą teoretycznoprawną, by omówić zmiany w rodzimych regulacjach po nowelizacji przepisów prawa w 2023 r." Szczegóły w treści artykułu.

Zachęcamy do lektury, a Panu Magistrowi gratulujemy publikacji!

Artykuł naukowy znajdą Państwo na stronie: journals.us.edu.pl