Staż dydaktyczny dr Agnieszki Wedeł-Domaradzkiej

W dniach 6-17 marca 2023 r. dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka uczestniczyła w stażu dydaktycznym odbywającym się w Uniwersytecie w Miszkolcu. Dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka w ramach stażu prowadziła zajęcia ze studentami IV roku prawa z zakresu prawa międzynarodowego (odpowiedzialność państwa) jak również wygłosiła wykład otwarty dotyczący praw dziecka. W czasie stażu brała również udział w seminariach doktoranckich z zakresu prawa międzynarodowego prywatnego prowadzonych przez Uniwersytet w Miszkolcu w ramach Central European Academy mieszczącej się w Budapeszcie, jak również samodzielnie prowadziła seminaria doktoranckie z zakresu międzynarodowego prawa rodzinnego.

Staż był również okazją dla zapoznania się z specyfiką kształcenia prawników na Węgrzech, w tym planem studiów prawniczych oraz stanowił okazję do licznych spotkań o charakterze dydaktycznym oraz naukowym.

Mamy nadzieję, że poczynione ustalenia pozwolą na podpisanie kolejnej umowy o współpracy z partnerem zagranicznym i umożliwią kontakty międzynarodowe nie tylko nauczycielom akademickim, ale również studentom.