Staż naukowy dr Karoliny Kluth oraz dr Aldony Uziębło

W tym roku akademickim dwie osoby z Katedry Ekonomii, dr Karolina Kluth oraz dr Aldona Uziębło, odbyły 180-godzinny staż naukowy.

Jego celem było podniesienie poziomu szkolenia teoretycznego i praktycznego, zdobycie doświadczenia w prowadzeniu działalności badawczej, zapewnienie wymiany informacji i poszerzenia kontaktów naukowych oraz doskonalenie i nabywanie niezbędnych ogólnych i zawodowych kompetencji praktycznych. Twórcą programu i przedmiotu zaawansowanego szkolenia - jest Międzynarodowy Historyczny Instytut Biograficzny (Dubaj - Nowy Jork - Rzym - Burgas - Jerozolima - Pekin) Międzynarodowe Zainteresowania Badawcze | World History: Famous Personalities (whfpdubai.com). Oczekiwanym efektem programu Międzynarodowego Programu Stażu Naukowego jest podniesienie poziomu szkolenia teoretycznego i praktycznego stażysty, zdobycie doświadczenia badawczego, zapewnienie wymiany informacji oraz poszerzenie kontaktów naukowych, doskonalenie i nabywanie ogólnych i zawodowych kompetencji praktycznych.

Harmonogram Edukacyjny Międzynarodowego Programu Stażu Naukowego „Laureaci Nagrody Nobla: Badanie Doświadczenia i Osiągnięć Zawodowych dla Kształtowania Osobowości Osiągającej Sukcesy i Transformacji Otaczającego nas Świata” w Dubaju, Oslo, Sztokholmie, Rzymie, Burgas, Nowym Jorku, Jerozolimie i Pekinie" obejmował wykłady noblistów z całego świata.