Staż dydaktyczny dra Adama Jakuszewicza na Wydziale Prawa Uniwersytetu La Laguna w Hiszpanii

W dniach 04.11 – 15.11.2019r. dr Adam Jakuszewicz, pracownik Katedry Prawa Instytutu Prawa i Ekonomii odbył staż dydaktyczny na Wydziale Prawa Uniwersytetu La Laguna w Hiszpanii w ramach projektu pt. „Stawiamy na rozwój UKW”.

Podczas stażu dr Jakuszewicz wygłosił wykłady pt. „Wybrane aspekty kryzysu konstytucyjnego w Polsce” oraz „Wolność sumienia i wyznania w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”. Poprowadził także konwersatoria z zakresu ochrony praw człowieka na temat przesłanek dopuszczalności skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz mechanizmów ochrony praw człowieka funkcjonujących w ramach ONZ.

Ponadto dr Jakuszewicz wziął udział w debacie na temat ochrony wolności sumienia i wyznania w Polsce i Hiszpanii, zorganizowanej przez Wydział Historii. Ponadto dr Jakuszewicz uczestniczył w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez wykładowców uczelni przyjmującej z zakresu prawa konstytucyjnego oraz ochrony praw człowieka.