Wydział Prawa i Ekonomii

Udział dr Anity Kubanek w międzynarodowej konferencji naukowej

W dniach 21-22 października, dr Anita Kubanek czynnie uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „AI a kształtowanie postaw społecznych. Wyzwania edukacyjne, etyczne, prawne i gospodarcze”, która odbyła się w Wałbrzychu w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.

Były to dwa dni pełne prelekcji z różnych dziedzin - prawo, ekonomia, filozofia, socjologia, których wspólnym mianownikiem była sztuczna inteligencja.

Celem konferencji było, między innymi, przedstawienie najnowszych badań i innowacji w zakresie nowych technologii i sztucznej inteligencji (AI), przeanalizowanie wpływu sztucznej inteligencji na różne aspekty życia społecznego, w tym gospodarkę, pracę, edukację, system prawny i zmiany społeczne oraz przygotowanie uczestników do nadchodzących zmian w społeczeństwie spowodowanych nowymi technologiami. 

Prelekcja dr Anity Kubanek dotyczyła "AI Washingu jako czynu nieuczciwej konkurencji i nieuczciwej praktyki rynkowej".

Konferencji towarzyszyły również warsztaty z udziałem zaproszonych gości specjalnych (naukowców i ekspertów z wiodących ośrodków naukowych, przedstawicieli administracji publicznej oraz innych instytucji systemu bezpieczeństwa narodowego), dzięki którym uczestnicy mogli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę podczas konferencji i wymienić się doświadczeniami.  Konferencja zgromadziła wielu Prelegentów - Profesorów i Doktorów z różnych ośrodków naukowych z kraju i Europy.