Wydział Prawa i Ekonomii

Inauguracja programu Umiejętności Jutra: AI 2.0 z udziałem dr Anity Kubanek

Dr Anita Kubanek wzięła udział w wydarzeniu inaugurującym drugą edycję programu Umiejętności Jutra: AI, realizowanego przez Google we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Spotkanie otwierające pięciotygodniowy cykl nauki transmitowane na żywo z siedziby Google w Warszawie i zgromadziło ponad 27 tysięcy uczestników.

Dr Anita Kubanek udzieliła wywiadu na temat wdrożenia sztucznej inteligencji w pracy wykładowcy akademickiego oraz w działalności gospodarczej. Była uczestniczką pierwszej edycji programu, a jej historia i doświadczenia okazały się na tyle inspirujące, że została zaproszona do podzielenia się nimi podczas inauguracji drugiej odsłony przedsięwzięcia.

Nasz Wydział również monitoruje aktualne trendy w tym zakresie i ponosi kompetencje swoich pracowników. Odbyło się już jedno szkolenie (prowadzone przez dr Anitę Kubanek) o zastosowaniu sztucznej inteligencji w dydaktyce. Kolejne planowane jest w zimowym semestrze roku akademickiego 2025/2026.