Przedstawiciele Wydziału na Ogólnopolskim Zjeździe Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska

Na Uniwersytecie Opolskim odbył się w dniach 22-24 maja 20024 roku Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska zatytułowany „Pogranicza prawa ochrony środowiska”. Aktywny udział brali w nim pracownicy naszego wydziału:

• Dr hab. Zbigniew Bukowski prof. uczelni wygłosił referat „Koncepcja zrównoważonego rozwoju a pogranicza prawa ochrony środowiska”,
  • Dr hab. Tomasz Bojar – Fijałkowski, prof. uczelni wygłosił referat „Kierunki rozwoju pogranicza prawa środowiskowego i gospodarczego na przykładzie unijnej taksonomii”,
  • Dr Małgorzata Szalewska, wygłosiła referat „W kierunku podmiotowości prawnej zwierząt”.

Podczas zjazdu w Opolu ustalono, że następne wydarzenie tego typu odbędzie się w roku 2025, a jego gospodarzem będzie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.