Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Administracja gospodarcza – zadania, oczekiwania, reformy”

Za nami ogólnopolska konferencja naukowa „Administracja gospodarcza – zadania, oczekiwania, reformy” jaką zorganizowała Katedra Prawa Gospodarczego i Finansowego oraz Katedra Prawa Administracyjnego z naszego wydziału.

Konferencja, która odbyła się 20 marca 2024 roku w przestrzeni Biblioteki UKW, zebrała ponad 50 uczestników, w połowie online, z aż 22 ośrodków akademickich z całej Polski. Prawie 40 wygłoszonych referatów, podzielonych na 7 paneli, oscylowało wokół tematyki administracyjnego prawa gospodarczego, zadań administracji wobec przedsiębiorców, instrumentów i procedur oddziaływania na rynki.

Partnerami, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa byli: Akademia Humanitas z siedzibą w Sosnowcu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza.