Studenci Wydziału Prawa i Ekonomii poznali historię średniowiecznych kar i tortur!

Studenci Wydziału Prawa i Ekonomii w ramach zajęć realizowanych na kierunku Kryminologia oraz Prawo mieli okazję poznawać historię średniowiecznych kar i tortur w nieco innej formie, niż wyłącznie teoretyczna. Dzięki uprzejmości Zastępu Rycerskiego z Chełmna (Osada Rycerska w Chełmnie) część wyposażenia tamtejszej Izby tortur trafiła w mury naszego Uniwersytetu.

Izbę tortur znajduje się na terenie średniowiecznej osady rycerskiej usytuowanej przy ulicy Kościelnej 7 w Chełmnie. Izba zawiera wiele replik historycznych narzędzi tortur, które wykorzystywane były na ternie Polski i Europy nie tylko w średniowieczu, ale również w czasach nowożytnych. Wystawa zawiera opisy narzędzi i historię wymierzania kar, a także pozwala zapoznać się bliżej z profesją kata. Szczegółowe opisy dostarczą dawkę historycznej wiedzy, a wiernie odwzorowane repliki pozwolą lepiej zrozumieć grozę dawnych czasów. W tym niepowtarzalnym miejscu można z bliska przyjrzeć się dawnym narzędziom tortur, poznać katowskie sposoby zadawania bólu i wymuszania zeznań, ale także zrozumieć, że system dawnych kar nie polegał tylko na okaleczaniu.

Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z wystawą: zastepchelmno.pl