Udział członków Koła Naukowego Praktyki Prawniczej w rozprawie sądowej

18 grudnia 2023 r. członkowie Koła Naukowego Praktyki Prawniczej UKW wraz z opiekunem mec. Przemysławem Kuczkowskim uczestniczyli w rozprawie sądowej dotyczącej przestępstw narkotykowych. Rozprawa sądowa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

Podczas rozprawy studenci I, II i III roku prawa zapoznali się z procesem stosowania prawa w tym z przebiegiem postępowania karnego od rozpoczęcia przewodu sądowego, aż do jego zamknięcia. W związku z uczestnictwem w rozprawie, studenci w praktyce poznali rolę prokuratora, obrońców (adwokatów), a także składu sędziowskiego (ławniczego). Miłym akcentem była możliwość podpatrywania pracy adwokata dr Adama Bułata pracownika naszego Wydziału.

Sędzia Sądu Okręgowego, który był przewodniczącym składu omówił mające znaczenie dla tego postępowania przepisy kodeksu karnego oraz kodeksu postępowania karnego. Ponadto naświetlił kluczowe zagadnienia będące podstawą tego procesu.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie udziału w rozprawie oraz życzliwe i merytoryczne podejście do obserwowania prawa w działaniu.