Podsumowanie wykładu otwartego dotyczącego sztucznej inteligencji w biznesie

15 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbył się na naszym Wydziale wykład otwarty na bardzo popularny, ale i budzący wiele wątpliwości temat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie. Organizatorem wykładu było Koło Naukowe „Prawo&Biznes”.

Spotkanie prowadziła opiekun Koła – dr Anita Kubanek w towarzystwie studentek III roku kierunku Prawo w biznesie – Członkiń Koła – Sary Berghleh i Adrianny Bordiehn. Podczas wystąpienia omówiono aktualną sytuację w obrocie gospodarczym i potrzebę poszukiwania nowych rozwiązań, trendy w podejściu do stosowania AI oraz konkretne przykłady zastosowania AI przez znane marki – np. InPost, Sprawny marketing i wiele innych. Wspomniano także o aspekcie prawnym korzystania z treści i grafik generowanych przez chat GPT i inne narzędzia. Nie zabrakło również wątku ciemnej strony AI, która może być narzędziem w rękach osób działających w złej wierze.

Studenci mogli na własne oczy zobaczyć wygenerowane przez AI materiały, gdyż prezentacja zawierała wiele takich elementów. Mogli również zadać anonimowo pytanie poprzez aplikację Slido. Nasz Wydział śledzi aktualne trendy i obserwuje na bieżąco sytuację w otoczeniu społeczno-gospodarczym, dzięki czemu naszym studentom przekazujemy możliwie aktualną wiedzę.

Serdecznie gratulujemy studentkom z Koła Naukowego wystąpienia i aktywności.