Członkostwo dr Agnieszki Wedeł-Domaradzkiej, prof. uczelni w międzynarodowej grupie badaczy

Z satysfakcje informujemy, że pracownik naszego Wydziału dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka, prof. uczelni została członkiem międzynarodowej grupy badawczej zajmującej się problematyką cmentarzy (The Cemetery Research Group (CRG) www.cemeteryresearch.org).

Grupa powstała z inicjatywy badaczy z Uniwersytetu w York, a jej celem jest interdyscyplinarna refleksja nad problematyką cmentarzy oraz postępującą profesjonalizacją branży funeralnej i wyzwaniami z tego wynikającymi. W ramach grupy prowadzonych jest obecnie kilka projektów badawczych dotyczących między innymi: transgranicznych aspektów pochówku, kultury materialnej czy też pochówków migrantów i członków mniejszości narodowych i etnicznych.

Warto nadmienić, że dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka, prof. uczelni zajmuje się problematyką cmentarzy już od czasów studenckich, starając się jednak patrzeć na to zagadnienie z szerszej perspektywy śmierci jednostki, kultu pamięci czy dziedzictwa kulturowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów badawczych.