Dziękujemy kandydatom za tak duże zainteresowanie kierunkami studiów na naszym Wydziale!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończył I etap rejestracji na studia stacjonarne.

4921 zgłoszeń na 56 kierunków I stopnia oraz jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym – tak wygląda rekrutacja po I etapie na największej bydgoskiej uczelni. Kandydaci mogli wybierać swoje wymarzone kierunki do 11 lipca. Teraz uczelnia będzie tworzyła listy rankingowe, które zostaną opublikowane w najbliższy piątek, 14 lipca. 18 i 19 lipca osoby wstępnie zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć dokumenty, mogą to też zrobić listownie.

Spośród kierunków oferowanych przez Wydział Prawa i Ekonomii największą popularnością cieszy się prawo - 400 kandydatów (3,33 os./msc) oraz kryminologia - 394 kandydatów (4,38 os./msc).

Do 17 września trwa natomiast rekrutacja na studia niestacjonarne. W tym terminie zakończy się również rejestracja na wolne miejsca na studia stacjonarne – listę tych kierunków UKW ogłosi na początku sierpnia. To szansa przede wszystkim dla osób, które poprawiają jeden przedmiot na maturze lub które po prostu nie zdążyły zapisać się w pierwszym terminie.