Wykład otwarty dla studentów na temat "Współczesnych wyzwań dotyczących ochrony wolności religii"

Dnia 1 czerwca 2023 r. na Wydziale Prawa i Ekonomii UKW będziemy gościli Profesora Marka Hilla z Londynu. O godzinie 13.15 Profesor przeprowadzi prelekcję na temat "Współczesnych wyzwań dotyczących ochrony wolności religii". Spotkanie odbędzie się w sali nr 9 o godzinie 13.15.

Informacja o prelegencie:

Prowadzi praktykę adwokacką w Londynie, specjalizując się w prawie kościelnym i wolności religijnej. Reprezentował klientów przed Sądem Najwyższym Wielkiej Brytanii i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, a także brał udział w pracach nad opiniami przyjaciela sądu w Sądzie Najwyższym USA i Międzyamerykańskim Trybunale Praw Człowieka. Jest profesorem wizytującym prawa oraz distinguished fellow na University of Notre Dame London Law Program. Ponadto jest profesorem wizytującym w Cardiff University's Centre for Law and Religion, na University of Pretoria w RPA, na Notre Dame University w Sydney oraz w Dickson Poon School of Law w King's College w Londynie. Prowadził szkolenia dla sędziów w Nigerii, Ukrainie, Uzbekistanie, Kazachstanie i Kenii. W lutym 2023 r. wygłosi Doroczny Wykład o Wolności Religijnej na Notre Dame University w Australii, w Szkole Prawa w Sydney.

Jego ostatnie publikacje obejmują: Religious Confession and Evidential Privilege in the Twenty-first Century (2022); Religion and Law in the United Kingdom (3 wydanie, 2021); The Routledge Handbook on Freedom of Religion or Belief (2020); Christianity and Criminal Law (2020); Religion, Law and Security in Africa (2018); Ecclesiastical Law (4 wydanie, 2018); Great Christian Jurists in English History (2017); Magna Carta, Religion and the Rule of Law (2015); Religion and Discrimination Law in the European Union (2012). Jest wiceprezesem International Consortium for Law and Religion Studies (ICLARS), członkiem założycielem African Consortium for Law and Religion Studies (ACLARS) oraz byłym przewodniczącym European Consortium for Church and State Research.