Udział mgra Przemysława Kuczkowskiego w VІІІ Polsko-Ukraińskim Forum Naukowym

W dniu 19 maja br. mgr Przemysław Kuczkowski uczestniczył w VІІІ Polsko-Ukraińskim Forum Naukowym zatytułowanym „NOWY ŁAD W EUROPIE I UNII EUROPEJSKIEJ: przesłanki – kierunki – priorytety”. Podczas konferencji kilkudziesięciu naukowców z zagranicznych oraz polskich ośrodków naukowych podejmowało zagadnienia z zakresu nauk prawnych, nauk o polityce i administracji oraz nauk o stosunkach międzynarodowych.

Wydarzenie naukowe odbyło się w Uniwersytecie Narodowym „Politechnika Lwowska” w formule online na platformie Google Meet, w ramach projektu „Inicjatywa UE Partnerstwo Wschodnie: szanse dla Ukrainy” „EaP – Initiative” przy wsparciu UE Erasmus+ / Jean Monnet.

Podczas konferencji mgr Przemysław Kuczkowski wygłosił referat pt. „Współpraca międzynarodowa jednostek samorządu terytorialnego z województwa kujawsko – pomorskiego z ich ukraińskimi partnerami w obliczu rosyjskiej agresji wobec Ukrainy”.

Prelegent dokonał analizy polskich rozwiązań prawnych w zakresie pomocy finansowej i pomocy rzeczowej, udzielanych przez polskie j.s.t., społecznościom lokalnym i regionalnym w Ukrainie. Ponadto przedstawił dane dotyczące współpracy międzynarodowej wybranych j.s.t. z województwa kujawsko–pomorskiego z ich ukraińskimi partnerami w okresie rosyjskiej agresji.

Serdecznie gratulujemy!