Podsumowanie prelekcji Piotra Wódkowskiego

W ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej Wydział Prawa i Ekonomii zorganizował wykład Piotra Wódkowskiego na temat "Ona mnie kopiuje!" czyli własność intelektualna w kobiecych biznesach.

Prelegent skupił się na tematyce praw autorskich i odpowiedział na następujące pytania:

• Co jest chronione prawem autorskim, a co nigdy nie będzie?
  • Kiedy można mówić o plagiacie?
  • Czy da się chronić sam pomysł na biznes?
  • Czym jest nieuczciwa konkurencja, jak można z nią walczyć?
  • Co daje ochrona znaku towarowego?
  • Jak bronić się przed oskarżeniami o naruszenie cudzego znaku?
  • Jakie znaki towarowe nie mogą być rejestrowane?
  • Jak wygląda proces rejestracji?

To kolejne obchody tego dnia na naszym Wydziale - cyklicznie włączamy się w wydarzenie, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu prawa własności intelektualnej. W tym roku hasłem przewodnim dnia było: "Women and IP: Accelerating innovation and creativity".

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem Studentów różnych kierunków (m.in. administracja, prawo w biznesie), a Pan Mecenas przekazał wiele praktycznych wskazówek i case study z sektora biznesu.

Serdecznie dziękujemy, do zobaczenia za rok.