Podsumowanie warsztatów dla studentów Wydziału Prawa i Ekonomii

Dnia 9 maja 2023 r. odbyły się warsztaty zorganizowane przez Koło Naukowe Ekonomii dla studentów Wydziału Prawa i Ekonomii pt. Waluty światowe.

Warsztaty poprowadził mgr inż. Grzegorz Grosskreutz. Program obejmował pokaz banknotów z różnych państw świata, porównanie zabezpieczeń w banknotach, banknoty Państw z wysoką inflacją. Studenci mieli możliwość zobaczyć i porównać jak wyglądają pieniądze w różnych krajach. Dowiedzieli się również, że pieniądz to towar uznany w wyniku ogólnej zgody jako środek wymiany gospodarczej, w którym są wyrażone ceny i wartości wszystkich innych towarów. Jako waluta, krąży anonimowo od osoby do osoby i pomiędzy krajami, ułatwiając wymianę handlową. Dodatkowo pojawił się temat inflacji, która jest procesem wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce wpływa na spadek siły nabywczej pieniądza krajowego.

Dziękujemy serdecznie za udział.