Podsumowanie prelekcji Piotra Wódkowskiego

Kolejna wizyta praktyka za nami. Tym razem wykład otwarty dla studentów poprowadził mecenas Piotr Wódkowski, który specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.

Prelekcja dotyczyła najczęstszych błędów popełnianych przez przedsiębiorców w związku z własnością intelektualną, którą wykorzystują w biznesie. Piotr Wódkowski rozpoczął od wprowadzenia studentów do tematu omawiając podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego. W dalszej części skupił się na umowach licencyjnych lub umowach o przeniesienie praw autorskich akcentując różnice między nimi. Dodatkowo omówił błędy i uchybienia przedsiębiorców w tym zakresie. Następnie poddał analizie znaki towarowe i ich rolę w prowadzeniu działalności gospodarczej. One również podlegają ochronie i są przedmiotem wielu błędów przedsiębiorców.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów, którzy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w omawiane zagadnienia i podawane przykłady.

Serdecznie dziękujemy Panu Mecenasowi za poświęcony czas i chęć propagowania wiedzy praktycznej tak cennej na kierunkach naszego Wydziału.