Podsumowanie wizyty Uczniów Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy

14 marca gościliśmy w Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy celem przeprowadzenia prelekcji o zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz promocji oferty naszego Wydziału. Spotkanie było kierowane do Uczniów klas maturalnych. Podczas tego spotkania wybrzmiała chęć rewizyty Uczniów w murach naszego Wydziału, co stało się faktem 18 kwietnia br.

Uczniowie rozpoczęli wizytę od spotkania z Władzami naszego Wydziału – dr. hab. Radosławem Krajewskim, prof. uczelni oraz dr Agnieszką Wedeł-Domaradzką, prof. uczelni. Władze przywitały naszych Gości wprowadzając ich zarówno w historię jak i obecne funkcjonowanie Wydziału.

W dalszej części wizyty Uczniowie uczestniczyli w odbywających się w tym czasie zajęciach dydaktycznych, dzięki czemu mogli poczuć się jak studenci i doświadczyć namiastki studiowania. Gościliśmy na zajęciach dr Magdaleny Szczepańskiej z przedmiotu „Socjologia w biznesie” oraz dra Jarosława Janikowskiego z przedmiotu „Historia przestępczości”.

Poza udziałem w zajęciach Uczniowie odbyli spotkanie ze Studentami - Członkami Kół Naukowych „Prawo&Biznes” oraz „New Generation of Financiers” (Julianna Strojek, Mikołaj Cesarz oraz Gabriela Sitkiewicz, Aleksandra Kantak, Patryk Pietrzak). Studenci otaczali opieką Uczniów podczas całej wizyty, służyli im radą i wyjaśniali jak funkcjonuje Wydział z ich studenckiej perspektywy. Opiekunką i organizatorem spotkania była dr Anita Kubanek.

Atmosfera serdeczności, życzliwości i uśmiechu towarzyszyła nam przez cały czas trwania wizyty. Było to niewątpliwe bardzo miłe i potrzebne spotkanie, które oby stronom przyniosło wiele satysfakcji i uśmiechu. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy, szczególnie Pani Karin Nowickiej za zgodę na odbycie wizyty, a Opiekunce grupy Pani Mai Malak-Siemaszko za chęć wzięcia udziału w wizycie i towarzyszenie nam tego dnia.

Do następnego razu.