Podsumowanie prelekcji w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie

12 kwietnia br. Przedstawiciele naszego Uniwersytetu odbyli wizytę w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Jej celem była promocja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, zachęcenie uczniów do rekrutowania na studia oraz poprowadzenie wykładu na temat praw autorskich. Spotkanie rozpoczął Sebastian Nowak z Działu Promocji UKW, który zaprezentował ofertę Uczelni w zakresie kierunków jak i opowiedział o jej funkcjonowaniu.

Wykład odbył się w związku z Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (datowanym na 23 kwietnia) i prowadzony był przez dr Anitę Kubanek - Pracowniczkę naszego Wydziału. Tytuł prelekcji "Prawa autorskie - ratunek czy udręka?" miał na celu ukazanie jak wiele obszarów naszego codziennego życia jest związanych w prawną ochroną własności intelektualnej. Pani Doktor omówiła podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskich, ale też poruszyła kwestie życia codziennego Uczniów - memów, tekstów sztucznej inteligencji, wyszukiwarki grafik w Google czy dozwolonego użytku.

Dr Anicie Kubanek towarzyszyła dr Maryla Bieniek-Majka (Katedra Ekonomii) oraz Anna Pawłowska (Studentka, Przewodnicząca Koła Naukowego "Prawo&Biznes"). Po prelekcji dr Anita Kubanek i dr Maryla Bieniek-Majka omówiły kierunki dostępna na naszym Wydziale, a Anna Pawłowska opowiedziała o Kołach Naukowych i aktywności studentów.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Ligman za podjęcie inicjatywy i zaproszenie nas w mury Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.