Wykład z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej

Z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej Wydział Prawa i Ekonomii zaprasza na wykład Piotra Wódkowskiego na temat "Ona mnie kopiuje!" czyli własność intelektualna w kobiecych biznesach.

Prelegent skupi się na tematyce praw autorskich i odpowie na następujące pytania:

1. Co jest chronione prawem autorskim, a co nigdy nie będzie?
  2. Kiedy można mówić o plagiacie?
  3. Czy da się chronić sam pomysł na biznes?
  4. Czym jest nieuczciwa konkurencja, jak można z nią walczyć?
  5. Co daje ochrona znaku towarowego?
  6. Jak bronić się przed oskarżeniami o naruszenie cudzego znaku?
  7. Jakie znaki towarowe nie mogą być rejestrowane?
  8. Jak wygląda proces rejestracji?

Wykład odbędzie się 26.04.2023 r., o godz. 13:30 na Wydziale Prawa i Ekonomii w Auli, Pl. Weyssenhoffa 11.

Informacja o prelegencie:

Radca prawny i pasjonat tłumaczenia problemów prawnych za pomocą prostego języka. Na co dzień zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa prawnego przedsiębiorców poprzez prowadzenie sporów sądowych, odzyskiwanie należności, sporządzanie i weryfikację umów oraz bieżące doradztwo prawne. Do jego wąskiej specjalizacji należy obsługa prawna przedsiębiorców z branży kreatywnej, marketingowej i e-commerce oraz ochrona własności intelektualnej (prawo autorskie, znaki towarowe). Pan Piotr jest również wykładowcą na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu w ramach studiów podyplomowych „Nowoczesny Marketing” oraz autorem bloga i wideobloga Marketing na Legalu (www.marketingnalegalu.pl). Realizuje społeczną misję zrzeszania przedsiębiorców w ramach inicjatywy Lokomotywa Biznesu jako jej współzałożyciel i wiceprezes.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Własności Intelektualnej na stronie: www.wipo.int

Serdecznie zapraszamy!