Rozstrzygnięcie XII edycji Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie

XII edycja Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Średnich Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizowanego co roku przez nasz Wydział rozstrzygnięta!

W tegorocznym konkursie uczestnicy przygotowali prace na temat:
„Przyczyny przestępczości i sposoby jej zmniejszania widziane przez młodzież. Perspektywa kompleksowa z wyszczególnieniem wybranych przestępstw”.

Uczniowie podjęli rozważania dotyczące efektywnych - w ich odczuciu - mechanizmów minimalizacji negatywnych zachowań społecznych wypełniających znamiona przestępstw. Wszystkie nadesłane prace są wartościowe, a Komisja Konkursowa zapoznała się z nimi z ciekawością.

Laureatami konkursu zostali:

1. Miejsce – Jan Radzimierski z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,
  2. Miejsce – Anastazja Lewandowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie,
  3. Miejsce – Agnieszka Kosińska z Zespołu Szkół nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu.

Pragniemy również dodatkowo wyróżnić dwie prace uczniów:

• Oliwiera Kryski z IV Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku,
  • Alicji Ratajczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu.

Zwycięzcy konkursu otrzymają albumy ze zdjęciami Tomasza Gudzowatego - wielokrotnego finalisty międzynarodowych konkursów fotograficznych, jak i autora publikacji w prestiżowych czasopismach oraz monografie wydane staraniem Wydawnictwa naszego Uniwersytetu. Ponadto dla zwycięzców czekają gadżety Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu!