Podsumowanie wykładu "Czy etykieta jest passe?"

23.03.2023 r. odbył się kolejny z wykładów otwartych organizowanych na naszym Wydziale współorganizowany przez Koło Naukowe "Prawo&Biznes".

Czy oceniamy książkę po okładce? To zależy... od środowiska, od wieku, od płci, od grupy społecznej itp. Czynników, które mają wpływ na ocenę naszego zachowania i wyglądu jest wiele. Jednak nie da się nie przyznać racji stwierdzeniu, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A etykieta nie tylko nam w tym pomaga, ale też umożliwia budowanie naszego wizerunku, dopasowanie się zachowaniem i strojem do sytuacji oraz wyrażenie szacunku do innych. Tylko czy takie podejście w dzisiejszych czasach nie jest już passe?

Na to i wiele innych pytań odpowiedziała podczas swojej prelekcji Emilia Czekała - zawodowa konferansjerka, dyrektorka Orkiestry Symfoników Bydgoskich. Skupiła się na wystąpieniach publicznych, ale sięgała również wątków z życia zawodowego. Nasza Prelegentka zaskoczyła studentów rozpoczynając wystąpienie w bardzo niekonwencjonalny sposób - w bluzie sportowej, siedząc na ławce i używając swoistego języka. Wszystko po to, aby zapewnić studentów, że to jak się zachowujemy i wyglądamy ma bardzo duże znaczenie i wpływa na wyrażanie przez nas szacunku.

Prelekcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród studentów, którym towarzyszył uśmiech i zaciekawienie na twarzy. Dawka zasad i wiedzy, którą otrzymali od profesjonalistki z pewnością przyda im się zarówno w życiu studenckim jak i zawodowym.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania współorganizowane przez Koło Naukowe "Prawo&Biznes".