Podsumowanie wykładu "Bezpieczeństwo e-biznesu"

16.03.2023 r. odbył się kolejny z wykładów otwartych organizowanych na naszym Wydziale. Tym razem jego współorganizatorem było Koło Naukowe "Prawo&Biznes", którego misją jest popularyzowanie wiedzy przy pomocy przedstawicieli sektora biznesu i pobudzanie postaw przedsiębiorczych.

W obecnych czasach, w których wielu z nas przeniosło swoją aktywność do sieci pojawił się wymóg, aby przedsiębiorcy kierowali swoje oferty, komunikaty i przekaz marketingowy via Internet. Tym samym ich działalność również, zgodnie z trendem, musiała przenieść się do świata online. Jednocześnie należało zadbać o pełną ochronę informacji stanowiących nie tylko dane osobowe ale także tajemnicę przedsiębiorstwa.

"Nawet rycerze w średniowieczu mieli kopie" - tym sloganem Kryspin Maroszczyk uświadamia jak ważne jest bezpieczeństwo w e-biznesie (i nie tylko). Przedsiębiorcy narażeni sią na wiele niebezpieczeństw, a ich działalności towarzyszy ryzyko utraty domeny, danych, dostępów i wiele innych "atrybutów", które są niezbędne w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród studentów, którzy wsłuchiwali się w każdy fragment wypowiedzi naszego Gościa. Tym bardziej, że całość trudnych i niezrozumiałych zagadnień została przez Kryspina Maroszczyka przedstawiona w bardzo przystępny sposób z wykorzystaniem języka zrozumiałego dla studentów.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania współorganizowane przez Koło Naukowe "Prawo&Biznes".