Dr hab. Justyna Karaźniewicz, prof. uczelni współautorką publikacji

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się książka pt. Suicydologia dla prawników i śledczych (redakcja naukowa E. Guzik-Makaruk i I. Sołtyszewski). Dr hab. Justyna Karaźniewicz, prof. uczelni jest autorką rozdziału pt. Prawnokarne aspekty samobójstw.

Publikacja stanowi kompleksową analizę problematyki i zachowań samobójczych, która została przedstawiona z punktu widzenia szeroko rozumianych nauk penalnych – suicydologii, prawa karnego, prawa karnego procesowego, kryminalistyki oraz medycyny sądowej.

Zachowania samobójcze towarzyszą ludzkości od zawsze i stanowią poważny problem społeczny. Motywy i formy popełnienia samobójstw są złożone. Dominują zaburzenia psychiczne, nieporozumienia rodzinne, problemy ekonomiczne, a w ostatnim czasie można zaobserwować ich gwałtowny wzrost wśród najmłodszych Polaków.

Serdecznie gratulujemy!