Udział dra hab. Tomasza Bojar-Fijałkowskiego, prof. uczelni w międzynarodowej konferencji

Dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski, prof. uczelni uczestniczył 8 marca 2023 r. w międzynarodowej konferencji „Instytucja konsula honorowego. Teoria i praktyka” w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosił jedno z trzech wystąpień wprowadzających, zatytułowane „Konsulowie honorowi i funkcje konsularne”. Pozostałymi prelegentami w panelu byli prof. Piotr Mickiewicz i ambasador prof. Wojciech Lamentowicz.

Nasz wykładowca moderował także dyskusję panelową z udziałem Pani Ambasador Bułgarii Margarity Ganeva, Pani Konsul Generalnej Niemiec Cornelii Pieper, ambasadora Bogumiła Lufta oraz konsulów honorowych Andrzeja Zdebskiego i Jana Strawińskiego.

Tematyka konferencji jest kontynuacją problematyki podjętej w październiku 2022 roku na UKW podczas konferencji „Służba zagraniczna i prawo konsularne: stan i perspektywy”, jaką organizował zespół naszego wydziału.

Zdjęcie dzięki uprzejmości UG.