Wyniki badań Studentek Instytutu Prawa i Ekonomii nt. ,,Pomocy psychologicznej i psychiatrycznej kobiet w ciąży i w okresie połogu – analiza aspektu dzieciobójstwa”

Przedstawiamy wyniki badań, które były przeprowadzone przez Studentki naszego Instytutu – Patrycję Cieślak, Marię Krutul oraz Natalię Cewe, na temat pomocy psychologicznej i psychiatrycznej kobiet w ciąży i w okresie połogu – analiza aspektu dzieciobójstwa.

Studentki, w ramach działalności Koła Naukowego Kryminologii, przeprowadziły badanie ankietowe kierowane do kobiet, celem którego było ukazanie relacji i związku przyczynowo-skutkowego kondycji psycho-fizycznej matek ze zjawiskiem dzieciobójstwa.

Badanie ukazuje problematykę świadomości społeczeństwa, a zwłaszcza kobiet w ciąży, do uzyskania wsparcia psychologicznego, którego brak w określonych przypadkach, determinować może czyny przestępne w postaci zabójstwa oraz dzieciobójstwa.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami raportu badań naszych Studentek.