Konferencja „Historia i dziedzictwo kodeksu karnego z 1932 r – w 90. rocznicę jego wydania”

Instytut Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Katedra Historii Doktryn Polityczno – Prawnych i Prawa Niemieckiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Historia i dziedzictwo kodeksu karnego z 1932 r – w 90. rocznicę jego wydania”, która odbędzie się on-line w dniu 30 listopada 2022 r.

Celem konferencji jest dyskurs nad założeniami kodeksu karnego z 1932 roku, jego wpływem na naukę i nauczanie prawa karnego w XX wieku w Polsce, a także jego dziedzictwem w kolejnych polskich kodyfikacjach karnych. Konferencja ma w założeniu charakter interdyscyplinarny, zatem zaproszenie do uczestnictwa kierujemy nie tylko do przedstawicieli nauk penalnych. ale także do historyków i socjologów.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz program znajdują się na stronie Konferencji  - www.prawoiekonomia.ukw.edu.pl