Relacja ze spotkania z Michałem Fajbusiewiczem

21 października 2022 r. studenci Instytutu Prawa i Ekonomii gościli dziennikarza telewizyjnego Michała Fajbusiewicza, który z telewizją związany jest od 1982 r. Wówczas podjął się pracy jako redaktor w TVP3 Łódź, gdzie zajmował się głównie tematyką kryminalną.

Był twórcą i prowadzącym m.in. takich programów jak „Stan krytyczny” czy „Dajcie znak życia”. Od 1986 r. realizował „Magazyn Kryminalny 997”, który przyciągał przed telewizory miliony widzów.

Michał Fajbusiewicz jest również realizatorem i scenarzystą około 200 filmów dokumentalnych i reportaży. W 1997 r. wydał książkę „997. Sto niewykrytych zbrodni. Dziergany Rysiek”, a w 2019 r. „Fajbus. 997 przypadków z życia”.

Człowiek „legenda” i „orkiestra”, co potwierdził w czasie spotkania. Studenci mieli okazję poznać specyfikę pracy dziennikarskiej oraz usłyszeli wcześniej nieznane im fakty zza kulis „Magazynu Kryminalnego 997” i nie tylko. Historie przykuły uwagę słuchaczy i sprowokowały do zadawania interesujących pytań, na które nasz Gość wyczerpująco odpowiedział. Dodatkowo znalazł się również czas na wspólne fotografie i autografy.

To było niezwykle inspirujące spotkanie!