Najnowsza monografia dr Agnieszki Wedeł-Domaradzkiej

Ukazała się publikacja „Children in Migration Status and Identity”. Redaktorami tej publikacji są dr Joanna Markiewicz-Stanny, prof. Tomasz P. Milej oraz dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka. Publikacja jest efektem współpracy naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Kenyatta. Trzon refleksji przedstawionych w publikacji stanowią obowiązki prawne dotyczące dzieci, które nie posiadają odpowiedniej dokumentacji, obywatelstwa lub rejestracji, a tym samym znajdują się w „nieregularnej” sytuacji. W szczególności problem ten jest analizowany z perspektywy uniwersalnych standardów praw człowieka, Konwencji Praw Dziecka oraz rozwiązań regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem najlepszych praktyk afrykańskich. Przedmiotem rozważań jest też wdrażanie międzynarodowych standardów na poziomie krajowym. W współredagowanej przez dr Agnieszkę Wedeł-Domaradzką publikacji znajduje się również jej artykuł „The right to an identity: The context of the rights of the migrant child”.

Inspiracją dla publikacji były dyskusje i wnioski z współorganizowanej przez Instytut Prawa i Ekonomii w 2021 roku międzynarodowej konferencji naukowej dotyczącej problematyki dziecka w kontekście migracji, która to konferencja uzyskała wsparcie z programu „Doskonała Nauka”.

Serdecznie gratulujemy!

Operacje: