Prelekcja studentki Weroniki Skoniecznej oraz dr Anity Kubanek w Zakładzie Poprawczym w Koronowie

14 czerwca odbyła się prelekcja dla wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Koronowie. Prelekcja na temat zakładania własnej działalności gospodarczej zainicjowana była przez studentkę kierunku Kryminologia – Weroniką Skonieczną. Wsparciem merytorycznym była dr Anita Kubanek, która specjalizuje się w prawie gospodarczym zarówno w teorii jak i w praktyce. W gronie Przedstawicieli Instytutu Prawa i Ekonomii znalazł się również dr Jarosław Janikowski – Promotor Prelegentki.

W pierwszej kolejności Uczestniczki wzięły udział w ćwiczeniu warsztatowym i przy pomocy kart wskazywały swoje mocne strony i predyspozycje, dzięki którym mogłyby prowadzić swoje własne przedsiębiorstwo. Następnie przeprowadzona została prelekcja podzielona na część teoretyczną i praktyczną. Na sam koniec spotkania przeprowadzono sesję Q&A, w której Uczestniczki spotkania mogły zadać pytania. Wartością dodaną było zaprezentowanie Uczestniczkom profili twórców, którzy tworzą różne produkty i prowadzą działalność nierejestrowaną. Celem tego było zachęcenie Uczestniczek do refleksji nad swoimi umiejętnościami i planami na przyszłość.

Zaskoczeniem dla Przedstawicieli naszego Instytutu było zaproszenie do zwiedzenia pracowni, w której Wychowanki wykonują różne rękodzieła. Wiele z nich zapierało dech w piersiach i świadczyło o ogromnym talencie młodych wychowanek Zakładu.

Serdecznie gratulujemy naszej Studentce Weronice Skoniecznej inicjatywy, a dr Anicie Kubanek i dr Jarosławowi Janikowskiemu za jej wsparcie.

Fotorelacja znajduje się na naszym porofilu na FB: www.facebook.pl