Cykl spotkań dla studentów kierunku Administracja - podsumowanie

24 maja 2022 r. odbył się cykl spotkań o charakterze warsztatowym, szkoleniowym jak i prelekcji dla studentów kierunku Administracja na poziomie studiów magisterskich w Instytucie Prawa i Ekonomii UKW.

W skład prelegentów weszli wieloletni praktycy, którzy zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem ze studentami. Studenci poznali m.in. podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieli się jak zabezpieczyć ślady kryminalistyczne na miejscu zabójstwa, jak również wysłuchali prelekcji na temat zwalczania przestępstw korupcyjnych. Studenci mieli okazję skorzystać z platformy e-learningowej, na której ukończyli kurs z zakresu prewencji terrorystycznej potwierdzony certyfikatem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dziękujemy Prelegentom:

• Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy (Laboratorium kryminalistyczne),
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne – Delegatura w Bydgoszczy,
  • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

czekając na dalszą współpracę.

Kierunek Administracja otwiera drzwi do pracy i służby m.in. w wielu instytucjach ochrony prawa i bezpieczeństwa publicznego oraz kreuje możliwości aplikowania na atrakcyjne stanowiska, o czym przekonali się studenci w trakcie prelekcji. Kierunek Administracja na poziomie studiów magisterskich stanowi ofertę atrakcyjną i prestiżową – jest przede wszystkim stabilnym argumentem w sylwetce kandydata do pracy.