dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski, prof. uczelni na konferencji naukowej na temat energetyka i prawa energetycznego

Dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski, prof. uczelni, uczestniczył w dniach 19-20 maja 2022 roku w konferencji naukowej „Energetyka i prawo energetyczne. Stan obecny i perspektywy rozwoju w 100-lecie ustawy elektrycznej z 21 marca 1922 roku” zorganizowanej w Gdańsku przez Instytut De Republica.

Podczas konferencji pracownik Katedry Administracji IPiE UKW wygłosił referat Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jako szansa na wzrost poziomu bezpieczeństwa energetycznego Polski”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele wiodących polskich ośrodków naukowych (UŚ, UJ, UMK, UG, UEK, UKSW, SWPS, KUL, UŁ, UW, UWM), ośrodków zagranicznych (Uniwersytet Tokijski, Uniwersytet w Lucernie) oraz praktycy z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Regulacji Energetyki, WIOŚ oraz spółek branży energetycznej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Instytutu De Republica.