Udział studentek IPiE w Europejskim Kongresie Samorządów

W dniach 11 - 12 kwietnia odbyła się VII edycja Europejskiego Kongresu Samorządów w Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach, w którym uczestniczyły w dwudniowej praktyce studentki trzeciego roku ekonomii Instytutu Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Patrycja Końca oraz Karolina Jaroch.

Celem odbytej praktyki była pomoc w organizacji ogólnopolskiego forum ekonomicznego; oznaczało to także udział w poszczególnych sesjach plenarnych. Skupiały się one na takich tematach, jak m.in.: Zrównoważony Rozwój, Środowisko,  Innowacje, Społeczeństwo,  Gospodarka, Finanse, Biznes i Zarządzanie oraz Zdrowie.  Studentki uczestniczyły w wykładach, za ciekawe uznały zwłaszcza te dotyczące łączenia turystyki z biznesem. Na każdej z sesji odbyły się interesujące debaty prowadzone przez krajowych, jak i zagranicznych moderatorów oraz panelistów. Wśród gości, oprócz samorządowców, pojawił się Tomasz Frankowski, były piłkarz, a obecnie europoseł oraz Czesław Lang, wicemistrz olimpijki kolarstwa szosowego oraz organizator Tour de Pologne.

Kongres zakończył się uroczysta galą, na której zostały przyznane nagrody oraz bankietem, gdzie możliwe było odbycie ciekawych rozmów z uczestnikami forum.