Podsumowanie Konferencji inaugurującej otwarcie Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej im. Kamili Wyrębskiej

12 kwietnia odbyła się Konferencja inaugurująca utworzenie Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej im. Kamili Wyrębskiej. To pierwsze takie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorami wydarzenia byli: Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy.

Konferencja została objęta Patronatem Prezydenta Bydgoszczy oraz Patronatem Instytutu Prawa i Ekonomii UKW.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znakomitych gości w tym Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik, “ojciec bydgoskiej psychologii” prof. Roman Ossowski, prok. Andrzej Milewski, Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy. insp. Witold Markiewicz, liczni przedstawiciele bydgoskich placówek oświatowych i instytucji miejskich, a także uczniowie i nauczyciele bydgoskiej szkoły z siedzibą przy ul. Puszczykowej.

Konferencję rozpoczęli gospodarze Leszek Sobieraj - Dyrektor ZS nr 24 w Bydgoszczy oraz adw. Michał Bukowiński - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, którzy wspominali patronkę Centrum, Kamilę Wyrębską, cenioną i uwielbianą przez uczniów nauczycielkę, zmarłą 27 stycznia br.

Podczas Konferencji wygłoszone zostały referaty pracowników naszego Instytutu:

• dr hab. Radosław Krajewski wygłosił wykład na temat: „Wartość edukacji prawnej. Perspektywa indywidualna i społeczna”,
  • dr Agnieszka Kilińska-Pękacz wygłosiła wyklad na temat: "Pozytywne mediacje - polityka przeciwko krzywdzeniu dzieci i przestępczości nieletnich".

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się w relacji na stronie: www.ora.bydgoszcz.pl
Zdjęcia autorstwa: Jarosław Pabijan