Włączenie Katedry Ekonomii do inicjatywy samorządu: spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego

25 marca w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Ostrowskim - Wicemarszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczestniczyli w nim gospodarze, czyli przedstawiciele Wydziału Ekonomicznego i Zarządzania UMK w Toruniu (prof. dr hab. Magdalena Osińska, prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś, dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK) oraz goście – przedstawiciele Politechniki Bydgoskiej (dr hab. Iwona Posadzińska, prof. PBŚ.,  dr inż. Małgorzata Michalcewicz-Kaniowska).

Z Instytutu Prawa i Ekonomii UKW w spotkaniu brali udział dr hab. Mirosław Geise, prof. uczelni, dr hab. Sławomir Kamosiński, prof. uczelni - Kierownik Katedry Ekonomii, dr Maryla Bieniek-Majka - zastępca przewodniczącej Rady Kierunku Ekonomii oraz dr Aldona Uziębło - zastępca dyrektora Instytutu ds. kształcenia (ekonomia i finanse).

Wicemarszałek Województwa przedstawił działalność Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju, spółki Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Jej celem jest wsparcie finansowe mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie tego regionu. Prezes Spółki, Kamila Radziecka, przybliżyła szczegółową działalność jednostki, wskazując na jej najnowszy obszar - Regionalne Obserwatorium Gospodarcze (RGO). Dyrektor RGO, Tomasz Pietraszak, określił obserwatorium jako wysoko wyspecjalizowaną jednostkę odpowiedzialną za gromadzenie, analizowanie i udostępnianie informacji o charakterze gospodarczym, niezbędnych przy podejmowaniu decyzji dotyczących regionu.

Tu właśnie pojawia się potrzeba ścisłej współpracy pomiędzy RGO a pracownikami naukowymi, zajmującymi się badaniem tych obszarów. Inicjatywa, aby wzmocnić Regionalne Obserwatorium Gospodarcze o stronę instytucji naukowych, będące forum opiniodawczym i konsultacyjnym, spotkała się z poparciem przedstawicieli nauki. Mamy nadzieję na jej pozytywne efekty zarówno dla przedsiębiorców, jak i poszczególnych uczelni.

Źródło zdjęcia: www.kpfr.pl