Udział dr Karola Siemaszko w konferencjach naukowych

Dr Karol Siemaszko 22 marca 2022 roku uczestniczył w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Polityka kobiet. Kobiety w polityce” zorganizowanej przez Politechnikę Koszalińska i Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencja odbyła się w formie online.
W trakcie konferencji dr Siemaszko wygłosił referat pt. „Kobiety w ostatnim Senacie II RP" (1938 – 1939) poświęcony postaciom senatorek i zastępczyń senatorek m.in. Matyldzie Chorzelskiej i Bolesławie Choińskiej.

Natomiast 6 kwietnia 2022 roku dr Karol Siemaszko uczestniczył w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Reformy wymiaru sprawiedliwości 1944 – 2015”. Organizatorem tego wydarzenia był Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.
Podczas konferencji dr Siemaszko wygłosił referat pt. „W przededniu wielkiej zmiany. Budowa i przekształcenia powszechnego wymiaru sprawiedliwości na tzw. Ziemiach Odzyskanych w latach 1945 – 1950 na przykładzie Ziemi Lubuskiej” poświęcony budowie i przekształceniom struktur powszechnego wymiaru sprawiedliwości na ziemiach zachodnich po II wojnie światowej.

Serdecznie gratulujemy.