Podpisanie listu intencyjnego z Gminą Łabiszyn

W styczniu 2022 roku został podpisany kolejny list intencyjny - tym razem pomiędzy Gminą Łabiszyn, reprezentowaną przez Burmistrza Łabiszyna - Jacka Idziego Kaczmarka, a Instytutem Prawa i Ekonomii reprezentowanym przez Dyrektora - dra hab. Radosława Krajewskiego, prof. uczelni.

W ramach listu strony deklarują wolę rozpoczęcia współpracy w zakresie wymiany informacji, promocji, przygotowania opracowań naukowo-badawczych. Celem współpracy jest również wzajemna wymiana doświadczeń.

Zakłada się, że efektem współpracy będzie wypracowanie wspólnych mechanizmów, które wpłyną na rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy w regionie oraz będą wspomagały organy samorządu terytorialnego w województwie.

W ramach wspólnych działań Instytut oraz Gmina Łabiszyn będą:

• podejmowały działania popularyzatorskie oraz promujące dorobek naukowy IPIE,
  • inicjowały i prowadziły wspólne działania badawczo-konsultacyjne,
  • zaspokajały wspólnie uzgodnione potrzeby informacyjnych,
  • wzajemnie promowały projekty, działania i inicjatywy podejmowane przez każdą ze stron,
  • wspierały w realizacji studenckich praktyk zawodowych przez studentów IPIE.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi oraz pracownikom Gminy Łabiszyn za dotychczasowe współdziałanie i niezmiernie cieszymy się z planów współpracy w przyszłości.
www.labiszyn.pl

To kolejny rezultat współpracy i dialogu Instytutu z administracją publiczną. Już wkrótce pojawią się informacje o kolejnych podpisanych listach intencyjnych z jednostkami samorządu terytorialnego w regionie.