Seminarium dla jednostek samorządu terytorialnego w IPiE - podsumowanie

2 grudnia 2021 roku odbyło się Seminarium dla jednostek samorządu terytorialnego, które zostało zorganizowane z inicjatywy naszego Instytutu. W wydarzeniu wzięły udział Władze Instytutu, tj. dr hab. Radosław Krajewski, prof. uczelni, dr Katarzyna Biskup-Grabowska oraz prelegentki – dr Anna Folgier oraz mgr Celina Siermińska-Warczak. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele i pracownicy: Urzędu Gminy Białe Błota, Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, Urzędu Miejskiego w Żninie, Urzędu Miejskiego w Szubinie oraz Urzędu Miejskiego w Łabiszynie.

Tematem prelekcji, która odbyła się podczas Seminarium były: „Wybrane naruszenia przepisów postępowania administracyjnego przez organy I instancji stanowiące postawę do uchylenia zaskarżonych aktów w toku postępowania odwoławczego”

Podczas seminarium przedstawione zostały wybrane naruszenia przepisów postępowania administracyjnego, których dopuszczają się organy I instancji orzekające w sprawach, stanowiące podstawę do uchylenia zaskarżonych decyzji w toku postępowania odwoławczego przez samorządowe kolegium odwoławcze. Omówione przykłady będą dotyczyły wielu zagadnień z zakresu zasad ogólnych postępowania administracyjnego, stron postępowania, doręczeń, postępowania wyjaśniającego czy też elementów składowych decyzji.

Dodatkowym rezultatem organizacji Seminarium i nawiązania dialogu z jednostkami samorządu terytorialnego są podpisywane listy intencyjne z w/w podmiotami. W liście tym deklarujemy wolę rozpoczęcia współpracy w zakresie wymiany informacji, promocji, przygotowania opracowań naukowo-badawczych. Celem współpracy jest również wzajemna wymiana doświadczeń.

Efektem współpracy ma być wypracowanie wspólnych mechanizmów, które wpłyną na rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy w regionie oraz będą wspomagały organy samorządu terytorialnego w województwie.

Serdecznie dziękujemy za udział w Seminarium, a prelegentom i organizatorom za podjęcie inicjatywy i przeprowadzenie całego wydarzenia.