Wykaz wykładów otwartych w Instytucie Prawa i Ekonomii - semestr zimowy 21/22

Z niekrytą przyjemnością wracamy do wykładów otwartych organizowanych w naszym Instytucie.

Spotkania będą odbywały się na platformie MS Teams.
Kod do zespołu (dla osób z organizacji UKW): qzs3xti
Osoby spoza Uczelni proszone są o przesłanie swojego maila w domenie microsoft na adres: t.walkowiak@ukw.edu.pl

LISTOPAD 2021

• Data: 16.11.2021r.
    Godzina: 19:00
    Temat: "Niesłusznie skazani. Historie tych, o których państwo nie pamięta"
    Prelegent: Ludmiła Anannikova
    Informacja o Prelegencie:
    Reporterka "Dużego Formatu" Gazety Wyborczej, laureatka nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press. Autorka książki "Skazani. Historie skrzywdzonych przez system".
  • Data: 22.11.2021r.
    Godzina: 14:30
    Temat: "Praca prawnika czy administratora kontraktu a realizacja inwestycji infrastrukturalnych na podstawie warunków kontraktowych FIDIC"
    Prelegent: Michał Langner
    Informacja o Prelegencie:
    Radca prawny, wspólnik w kancelarii BCh Legal Belter Wspólnicy Sp.k.  Zajmuje się prawną obsługą inwestycji infrastrukturalnych - dróg ekspresowych, kolei, inżynierii wodnej. Wspiera podmioty publiczne oraz wykonawców inwestycji publicznych. Doradza w zakresie zagadnień prawnych związanych ze sporami sądowymi i pozasądowymi dotyczącymi wykonania robót budowlanych.

GRUDZIEŃ 2021

• Data: 2.12.2021r.
    Godzina: 19:00
    Temat: "Profilowanie sprawców przestępstw"
    Prelegent: Justyna Poznańska
    Informacja o Prelegencie:
    Psycholog śledczy i profiler z wieloletnim doświadczeniem. Zawodowo wykonuje m.in. psychologiczną ocenę wiarygodności zeznań, określa portret osobowościowy i motywację osób popełniających samobójstwo, sporządza portrety psychologiczne nieznanych sprawców przestępstw.
  • Data: 10.12.2021r.
    Godzina: 17:00
    Temat: "Wycena przedsiębiorstw. Praca tylko dla osób o mocnych nerwach"
    Prelegent: dr Marcin Pęksyk
    Informacja o Prelegencie:
    Specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw, wyceny aktywów niematerialnych oraz analizy projektów inwestycyjnych obejmujących różnorodne dziedziny. Przez dłuższy czas był związany z globalną firmą American Appraisal z siedzibą w USA. Był także wykładowcą w Henley Management College w Wielkiej Brytanii.
    Prowadził zajęcia z zakresu wyceny aktywów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie oraz Henley Business School University of Reading w Wielkiej Brytanii.
    Konsultant Banku Światowego w zakresie wyceny spółek niepublicznych oraz aktywów niematerialnych. Członek zespołu opracowującego Notę Interpretacyjną nr 5 „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw” (obecnie Krajowy Standard Wyceny Specjalistyczny „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw”) dla Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.
  • Data: 13.12.2021r.
    Godzina: 13:00
    Temat: "Po co nam komornik?"
    Prelegent: Robert Damski
    Informacja o Prelegencie:
    Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lipnie.
    Z egzekucją sądową związany od 20 lat.
    W 2005r. powołany na stanowisko Komornika Sądowego.
    Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
    W latach 2012-2014 Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Komorniczej IV kadencji oraz Izby Komorniczej w Gdańsku, Członek Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie V kadencji oraz Rady Izby Komorniczej w Gdańsku.
    Laureat Wyróżnienia „Biała Wstążka” w kategorii Wymiar Sprawiedliwości.
    W latach 2016-2020 członek zespołu d/s alimentów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich i Rzeczniku Praw Dziecka.
    Honorowy Członek Stowarzyszeń:
     "Dla Naszych Dzieci",
     „Alimenty To Nie Prezenty”,
    „Mężczyźni przeciw przemocy”
    oraz Fundacji „Kids”.
    Członek Rady Fundacji „Art”.
    Członek Kapituły Konkursu Fundacji „Razem Lepiej”.
    Członek Rady Ekspertów na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.
    Członek Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.
    Zwycięzca wojewódzkiego konkursu „Osobowość Roku 2018 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w powiecie lipnowskim”.
    Strażak Ochotnik w OSP Bobrowniki wielokrotnie odznaczany i nagradzany za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
    Od lat zaangażowany w działalność na rzecz poprawy jakości egzekucji sądowej, szczególnie w zakresie egzekucji alimentów.
    Autor cyklu #Atymczasemwterenie oraz „Alimentacyjne legendy”.
  • Data: 20.12.2021r.
    Godzina: 8:00
    Temat: "Chronić i służyć - misja i przywilej"
    Prelegent: Jolanta Bożyk
    Informacja o Prelegencie:
    mjr Służby Ochrony Państwa, funkcjonariuszka z wieloletnim stażem i doświadczeniem.

STYCZEŃ 2022

• Data: 11.01.2022r.
    Godzina: 11:00
    Temat: "Nadużycia w systemie ubezpieczeń społecznych"
    Prelegent: mgr Damian Aptowicz
    Informacja o Prelegencie:
    Aplikant radcowski III roku przy OIRP w Bydgoszczy, pracownik Zespołu Prawnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, wykładowca IPIE UKW, nominowany do konkursu "Rising stars - liderzy jutra 2021" dla najzdolniejszych prawników do 35. roku życia, uczestnik czynny konferencji naukowych z zakresu praw człowieka oraz prawa administracyjnego, przeprowadzający webinaria z zakresu postępowania administracyjnego. Przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.
  • Data: 28.01.2022r.
    Godzina: 17:00
    Temat: "Zmiany w zasadach naliczenia składki zdrowotnej dla prowadzących działalność gospodarczą"
    Prelegent: Joanna Karsznia
    Informacja o Prelegencie:
    Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z wieloletnim stażem. Praktyk. Prowadzący szkolenia, webinary dla płatników, księgowych i biur rachunkowych. Ale i wykładowca współpracujący z kilkoma uczelniami, w tym i prowadzący zajęcia dla studentów Instytutu Prawa i Ekonomii UKW.