Najnowsza monografia "Prawne aspekty aktywności obywatelskiej"

Ukazała się książka pod redakcją naukową dra hab. Zbigniewa Bukowskiego, prof. uczelni i dra hab. Mariana Masternaka, prof. uczelni pt. "Prawne aspekty aktywności obywatelskiej".

Autorami poszczególnych rozdziałów - oprócz redaktorów - są następujący pracownicy naszego Instytutu: dr Katarzyna Biskup-Grabowska, mgr Miłosz Chruściel, dr Ewa Dziawgo, dr Anna Folgier, dr Agnieszka Kilińska-Pękacz, dr hab. Radosław Krajewski, prof. uczelni, Anita Kubanek, dr hab. Marek Mrówczyński, prof. uczelni, dr hab. Marcin Skinder, prof. uczelni oraz dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. uczelni.

Książka dotyczy prawnych aspektów funkcjonowania podstawowych organizacji obywatelskich w Polsce, prawnej regulacji form aktywności obywatelskiej oraz znaczenia aktywności obywatelskiej dla rozwoju społeczno-gospodarczego.

Praca ma charakter monografii naukowej, jednak będzie mogła być też wykorzystywana jako podręcznik do przedmiotu pn. "Administracyjnoprawne aspekty aktywności obywatelskiej" wykładanego na kierunku administracja.

Serdecznie gratulujemy Redaktorom i Autorom.