Monografia autorstwa prawników z Polski, Czech i Słowacji wydana przez Wydawnictwo UKW

Pod redakcją naukową dra hab. Zbigniewa Bukowskiego prof. uczelni i dra hab. Tomasz Bojar-Fijałkowskiego prof. uczelni ukazała się właśnie, nakładem Wydawnictwa UKW, monografia Kontrola przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w Czechach, Polsce i Słowacji.

Praca ta jest efektem rozważań prowadzonych podczas XIX Czesko-Polsko-Słowackiej Międzynarodowej Konferencji Prawa Ochrony Środowiska, jaką Katedra Administracji IPiE UKW zorganizowała w Chełmnie w roku 2018.

Autorami rozdziałów monografii są przedstawiciele ośrodków naukowych, w tym wiodących uniwersytetów z Pragi, Bratysławy, Trnawy, Brna, Ołomuńca, Zlinia, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Katowic, Olsztyna i Łodzi. Wszystkie zagraniczne tekstu na polski przełożył prof. dr hab. Wojciech Radecki, natomiast recenzentem wydawniczym była dr hab. Monika Król prof. UŁ.

Serdecznie gratulujemy Redaktorom i Autorom.