Zachowanie zasad reżimu sanitarnego - zajęcia stacjonarne

W pierwszym tygodniu października rozpoczynamy prowadzenie zajęć dydaktycznych w systemie hybrydowym, co oznacza, że będą odbywały się również zajęcia w trybie stacjonarnym.

Aby dbać zarówno o Państwa jak i nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o zachowywanie  zasad reżimu sanitarnego, które dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: www.gov.pl/web/edukacja

Zachęcamy do częstego mycia rąk i utrzymania higieny w pomieszczeniach, w których wspólnie przebywamy.

My ze swojej strony zapewniamy umieszczenie środków dezynfekujących do rąk w pomieszczeniach dydaktycznych, przy wejściach i wyjściach z budynku, w pobliżu miejsc obsługi studentów oraz toalet. Będziemy również dbać o dezynfekowanie i mycie w miarę możliwości i potrzeb powierzchni dotykanych przez wiele osób (poręcze, klamki do drzwi i okien, biurka, stoły, sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne itp.).

Zalecenia dla wszystkich osób przebywających w Instytucie zostały określone przez Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w zarządzaniu nr 84/2019/2020 z dnia 8 września 2020 r. wraz ze zmianami wynikającymi m.in. z zarządzenia nr 59/2020/2021 z dnia 29 marca 2021 r., które wprowadza obowiązek zakrywania, przy pomocy maseczki ust i nosa w przestrzeniach wspólnych (korytarze, hole, schody, windy, łazienki itp.) budynków Uniwersytetu.
My również zachęcamy:

1. Utrzymuj bezpieczną odległość od innych osób, nawet jeśli nie wydają się chore.
  2. Często myj ręce.
  3. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  4. Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.
  5. Staraj się przebywać w otwartych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikaj zamkniętych przestrzeni. Gdy jesteś w pomieszczeniu, jeśli jest taka możliwość, otwórz okno.
  6. Podczas powitania unikaj uścisków i podawania dłoni.
  7. Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.

Zadbajmy wszyscy o nasze bezpieczeństwo.